O&O Defrag Server Edition

verze: 22.1.2521, 10.12.2018
os: Windows 2008/7/8/2012/10/2016
cena: 4 248,00 Kč, 5 140,08 Kč vč. DPH

O&O Defrag Server Edition není jen ideálním, speciálně vytvořeným defragmentačním software pro servery, ale nabízí i nástroje pro síťovou správu které umožňují centrální distribuci a řízení O&O Defrag v sítích. Součástí O&O Defrag je vlastní softwarový distribuční systém (O&O ComponentInstaller) umožňující rychlou a snadnou distribuci software v síti.

Součástí O&O Defrag Server Edition je jako klientský software speciální O&O Defrag agent. Tento agent je potřeba instalovat pouze jednou, veškerá další komunikace je řízena prostřednictvím konzoly. Pokaždé, když konzola nalezne počítač na kterém dosud nebyl agent instalován, nabídne správci jeho instalaci. Není potřeba žádný další software nebo konfigurace. Vše je provedeno automaticky a plně začleněno do bezpečnostního konceptu Windows.

Jednou z nejdůležitějších nových vlastností je typ komunikace mezi různými elementy programu. Poruchový, patentovaný a málo bezpečný DCOM komunikační protokol byl plně nahrazen standardním TCP/IP protokolem. Tímto je zajištěna dodatečná ochrana před nebezpečími jako je W32.blaster virus a O&O Defrag se tak začleňuje do bezpečnostního konceptu každé společnosti.

O&O Defrag Server Edition optimalizuje pevné disky všech verzí systémů Windows 2003, Windows XP, Windows 2000 a Windows NT 4.0.

Proč O&O Defrag?

O&O Defrag řeší problémy se ztrátou výkonu a stability, způsobené fragmentací pevného disku. Opakované ukládání, modifikace a mazání souborů vede k jejich rozdělení na malé částí - fragmenty, které jsou roztroušeny po celém disku. Táto fragmentace bývá hlavní příčinou ztráty výkonu systémů s Windows. Jelikož je pevný disk nejpomalejším komponentem počítače, je jeho optimalizace obzvláště důležitá. O&O Defrag opět spojí a seřadí fragmenty souborů a vrátí tak ztracený výkon a umožní opět efektivní provoz vašeho hardware.

 • Bez omezení počtem, typem nebo velikostí pevných disků. Bez ohledu na počty megabytů, gigabytů nebo terabytů vašich oddílů, zda používáte SCSI nebo IDE pevné disky, zda jsou začleněny do RAID pole - O&O Defrag nabízí snadno, rychle a bezpečně optimální výkon.
 • Automatická detekce optimální konfigurace pro každý systém.
 • Zvláštní podpora mobilních systémů použitím technologie IntelligentPowerControl. Jakmile je notebook odpojen od vnějšího zdroje napájení, defragmentace je automaticky přerušena a veškerá energie je k dispozici pro vaši práci.
 • Podrobné reporty dokumentují každou akci v procesu defragmentace, takže si můžete vytvořit představu o stavu pevných disků vašeho systému.
 • Úplná podpora nových funkcí Windows XP (Layout.ini) a online defragmentace důležitých systémových souborů, jako je MFT (Master File Table).
 • Integrovaná STEALTH technologie. STEALTH umožňuje výjimečně rychlou defragmentaci běžící na pozadí, nepozorovanou koncovým uživatelem. Byla navržena speciálně pro objemné úložné systémy (> 1 TB) a pevné disky serverů s velkým množstvím souborů.
 • O&O ActivityGuard Professional periodicky monitoruje vytížení systému a přizpůsobí použití systémových prostředků programem O&O Defrag. Optimalizovaná a neomezeně nastavitelná správa systémových prostředků způsobuje, že je defragmentační proces "neviditelný" pro koncového uživatele.
 • O&O Defrag nyní nabízí pět různých strategií defragmentace pro individuální optimalizaci systému a zajištění nejlepších výsledků:
  • STEALTH pro prostředkově optimalizovanou defragmentaci
  • SPACE pro klasickou konsolidaci pevného disku
  • COMPLETE/Name pro defragmentaci s abecedním uspořádáním souborů dle jejich názvů
  • COMPLETE/Date pro defragmentaci s uspořádáním souborů dle data jejich poslední modifikace
  • COMPLETE/Access pro defragmentaci s uspořádáním souborů dle data posledního přístupu k souborům
 • Threshold - Automatická defragmentace po dosažení předdefinované úrovně fragmentace umožňuje nastavení mezní hodnoty pro přípustnou úroveň fragmentace. Jakmile je limitu dosaženo, O&O Defrag automaticky spustí optimalizační proces, a zajistí tak prevenci další výraznější ztráty výkonu systému.
 • Podpora prostředí příkazového řádku pro řízení lokální defragmentace bez GUI.
 • Volitelná integrace s Microsoft Management Console (MMC).
 • Načasování automatické defragmentace. Pokročilý plánovač dává uživateli možnost definovat a spustit automatickou a periodickou defragmentaci na pozadí, což garantuje nepřetržitě optimální výkon systému.
 • Defragmentace při startu systému. Defragmentace stránkovacího souboru, registru, Master File Table (MFT) na NTFS a libovolných dalších souborů, které jsou uzamčeny za běhu systému (Exchange nebo SQL databáze) a které jsou specifikovány uživatelem.
 • Úplná podpora všech edic Microsoft Windows Server 2003. Důležité systémové soubory, jako MFT a registr, lze defragmentovat online, bez restartu systémů.
 • O&O Defrag Server Edition podporuje služby Microsoft Active Directory. Správci mohou snadno začlenit existující síťové struktury a bez potřeby dalšího software plánovat defragmentaci klientských systémů nebo odesílat konfigurace a úlohy.
 • Management Console pro síťovou správu. Administrátorská konzola verze Server Edition umožňuje správu O&O Defrag prostřednictvím sítě. Správce může snadno instalovat O&O Defrag agenty a řídit proces defragmentace v podnikové síti.
 • "Drag & drop" instalace agentů O&O Defrag. Snadné nastavení a řízení defragmentačního procesu v podnikových sítích.
 • Společná správa počítačů a serverů zařazených do skupin prostřednictvím Management Console.

Stáhnout zkušební verzi

V následujícím odstavci nabízíme ke stažení aktuální zkušební verzi programu O&O Defrag Server Edition.

Po kliknutí na jeden z odkazů bude zahájeno vlastní stahování programu.

Stáhnout můžete tyto varianty programu

Koupit program

V následujícím odstavci jsou zobrazeny všechny varianty programu O&O Defrag Server Edition, které prodáváme.

Po kliknutí na jeden z odkazů budete přesměrováni do našeho internetového obchodu obchod.mokry.cz.

Zakoupit můžete tyto varianty programu