Server Edition

os: Windows
XP/Vista/2008/7/8/2012/10/2016
/2019

FinePrint, pdfFactory a pdfFactory Pro jsou také ve verzi Server Edition (SE), určené pro síťové prostředí, k využití více pracovními stanicemi a uživateli.

Upozornění:

Tlačítka a odkazy Koupit uvedené ve zkušební verzi programu Vás přesměrují do US obchodu fastspring.com autorů programu (objednávka je zúčtována v USD, platba převodem probíhá do USA).

Pokud budete chtít program zakoupit přímo u naší firmy, neklikejte na tlačítka/odkazy v programu, ale použijte odkaz "Koupit" na tomto webu - přesměruje Vás do našeho obchodu obchod.mokry.cz.

Při zakoupení programu přímo u autorů Vám nebudeme schopni poskytnout technickou podporu. Budete se muset obrátit anglicky přímo na autory v USA.

Rysy verze Server Edition:

Centralizovaná instalace: Pokud nainstalujete SE na Windows server, bude moci každý uživatel provést instalaci pouhým připojením ke sdílené tiskárně. Administrátorský přístup k pracovní stanici není u verze SE vyžadován.

Centralizované aktualizace: Když je na server instalována nová verze SE, aktualizují se automaticky na novou verzi i klienti.

Podpora klientů v síti: SE podporuje klienty s operačními systémy Windows 2000, XP, Vista, 7.

Sdílení konfigurace: Společná nastavení mohou být umístěna na server, pro aplikaci na pracovní stanice při instalaci. Například, bezpečnostní parametry PDF uložené na serveru budou zkopírovány při instalaci na pracovní stanice.

Správa licencí: SE umožňuje monitorování a řízení využití licencí na samostatném serveru nebo skupině propojených serverů a zajištění souladu mezi počtem instalací a licencí.

Konfigurovatelné uživatelské prostředí: Podle potřeby lze z uživatelského prostředí odebrat některé možnosti produktu. Je rovněž možné definovat výchozí nastavení a odebrat určité ovládací prvky uživatelského prostředí, aby bylo zabráněno změnám nastavení.

Podpora prostředí Windows Terminal Server/Citrix

Produkty Server Edition plně podporují prostředí Windows Terminal Server a Citrix Metaframe. Podporují plně desktopové relace, stejně jako relace samostatných aplikací, publikovaných aplikací a "seamless" aplikací. Není vyžadováno žádné zvláštní nastavení.

Zkušební verze

Zkušební verze tisknou na každé straně malou reklamu na FinePrint Software. Toto omezení zkušební verze bude odstraněno po zakoupení plné verze produktu.

Licencování

Při určování počtu licencí, které potřebujete zakoupit, je třeba vycházet z počtu uživatelů, kteří budou tisknout přes Serverovou edici programu. Tzn., že pokud bude chtít program používat pět uživatelů, musíte koupit 5-ti uživatelskou serverovou licenci programu.

Uživatelé se v programu evidují podle uživatelského jména pro přihlášení do prostředí Windows (u FinePrint SE a pdfFactory (Pro) SE starší než v3.35 se licence evidovaly podle jména klientského počítače).
Server Edition neumožňuje souběžné licencování (concurrent licensing).

Instalace serveru

Systémové požadavky: Windows Server 2012, 2012 R2, 2008, 2008 R2

Postup instalace Server Edition na server:

 1. Stáhněte samorozbalitelný archív.
   
 2. Otevřete samorozbalitelný archív.
   
 3. Instalátor automaticky instaluje tiskové ovladače pro Windows na server a vytvoří sdílenou tiskárnu ke které mohou přistupovat klienti. V průběhu instalačního procesu bude rovněž instalován plný produkt pro použití na samotném serveru.
   

Instalace klienta

Systémové požadavky: Windows XP, Vista, 7, 8, 10

Instalace klienta využívajícího SE vyžaduje připojení ke sdílené síťové tiskárně instalované na serveru, tak jak je uvedeno výše. Připojení klienta ke sdílené tiskárně je možné prostřednictvím složky Místa v síti nebo Průvodce přidáním tiskárny ve složce Tiskárny.

Automatické aktualizace klientů

Po instalaci Server Edition na server jsou automaticky aktualizováni připojení klienti na novou verzi. K těmto aktualizacím dochází jen když je klientský počítač restartován nebo když se přihlásí nový uživatel.

Odinstalace

SE lze snadno odebrat z klientské pracovní stanice nebo serveru něktrou z následujícíh metod:

 • Spuštěním zástupce "Odinstalovat" v programové skupině
   
 • Spuštěním nástroje Přidat nebo odebrat programy v Ovládacím panelu a odebráním ovladače
   
 • Smazáním ikony tiskového ovladače ve složce Tiskárny.
   

Příklady

Obrázek 1: Karta Licencování; řídí a monitoruje využití licencí aby bylo zajištěno splnění licenčních podmínek. Rovněž nabízí historii všech vložených licenčních kódů.

Obrázek 2: Karta Vzhled; umožňuje nastavení vhledu uživatelského prostředí.

Obrázek 3: Příklad upraveného vzhledu uživatelského prostředí. Uživatelům jsou přístupné jen karty Náhled, Zabezpečení, Nastavení a O programu.

Stáhnout zkušební verzi

V následujícím odstavci nabízíme ke stažení aktuální zkušební verzi programu Server Edition.

Po kliknutí na jeden z odkazů bude zahájeno vlastní stahování programu.

Stáhnout můžete tyto varianty programu

Koupit program

V následujícím odstavci jsou zobrazeny všechny varianty programu Server Edition, které prodáváme.

Po kliknutí na jeden z odkazů budete přesměrováni do našeho internetového obchodu obchod.mokry.cz.

Zakoupit můžete tyto varianty programu